pl en de ru uk cs sk es

Servis

Servis

Servis stavebných strojov

Firma WIBAKO prevádzkuje profesionálny servis stavebných strojov. Ponúkame servis tak stacionárny, ako aj mobilný, s možnosťou návštevy v sídle zákazníka. Úlohou servisu je predovšetkým rýchla diagnostika problému a jeho odstránenie. Aj preto už pred návštevou u zákazníka uskutočňujeme dôkladný rozhovor s operátorom, cieľom ktorého je predbežné stanovenie problému a príprava potrebných náhradných dielov. Máme dve špecializované oddelenia zaoberajúce sa výkonovou hydraulikou a spaľovacími motormi, vďaka čomu v závislosti od typu poruchy posielame na dané miesto odborníka s najbohatšími skúsenosťami v danej oblasti. Pokiaľ je to možné, poruchy sa snažíme odstrániť hneď pri prvej návšteve. Pri zložitejších prípadoch, napr. v prípadoch vyžadujúcich komplexnú obsluhu, generálnu opravu, alebo v prípade problematických diagnóz, zverené nám stroje obsluhujeme priamo v sídle našej firmy. Máme k dispozícii svoje vlastné dopravné prostriedky umožňujúce prevoz strojov s celkovou hmotnosťou do 21 ton. V prípade väčších rozmerov organizujeme špeciálny vyhradený prevoz.

Serwis

Značky stavebných strojov, ktoré obsluhujeme:

   

Stroje, na ktoré sa špecializujeme:

 • Atlas
 • Case
 • Caterpillar
 • Komatsu
 • Liebherr
 • Volvo
 • Zepellin
 • O&K
 • Fuchs
 • Furukawa
 • Zettlemeyer
                      
 • Pásové bagre
 • Kolesové bagre
 • Nakladače
 • Buldozéry

 

 

 

 

 

Pozáručné kontroly stavebných strojov

"Pravidelná údržba strojov, dokonca aj v priebehu niekoľkých rokov, je lacnejšia ako výmena hlavnej jednotky, napr. spaľovacieho motora lebo hlavného čerpadla."  

Našim klientom odporúčame vykonávať pravidelné kontroly v špecializovanom servise. Napr. kontrola spaľovacieho motora, to nie je len výmena filtrov a oleja. Naši servisní technici pri vykonávaní údržby  v prípade potreby, a v súlade s harmonogramom vyplývajúcim z návodu na obsluhu daného stroja, upravujú nastavenie ventilov, vstrekovačov, a vykonávajú kontrolu palivového, vzduchového a chladiaceho systému. Vďaka tomu je možné detegovať problém už v jeho rannom štádiu. Poškodené potrubie medzichladiča nielenže spôsobuje pokles výkonu motora, je to zároveň aj miesto, cez ktoré sa potenciálne môže do motora dostávať prach, spôsobujúc tým jeho rýchlejšie opotrebovanie. Po zistení nadmerného opotrebovania je možné, okrem toho, skôr rozhodnúť o prípadnej oprave danej jednotky, čím sa následne minimalizujú náklady vyplývajúce z poškodenia iných hlavných komponentov. 

Servis hydraulického systému

Pri prevádzke často dochádza k poruchám prvkov hydraulického systému, napr. hydraulického čerpadla alebo motora, v dôsledku čoho sa môžu do zvyšnej časti systému dostať úlomky kovu. Samotná výmena poškodeného prvku systému spolu s hydraulickým olejom tak nemusí stačiť. Špina, ktorá sa mohla dostať do vnútra systému, môže opätovne spôsobiť poruchu, a to dokonca aj v tých prvkoch, ktoré na prvý pohľad nijak s pôvodným poškodením nesúvisia. Jediným účinným riešením v takej situácii je dôkladné vyčistenie celého hydraulického systému. K čisteniu vždy pristupujeme individuálne, na základe analýzy hydraulický systém stroja, tak, aby bolo čistenie maximálne účinné, avšak aby negenerovalo nepotrebné dodatočné náklady.   

Opravy dieselových motorov

Firma WIBAKO je na poľskom trhu jedným z popredných dodávateľov kompletných spaľovacích motorov pre stavebné stroje. Robíme všetko preto, aby sme našim zákazníkom zaručili komplexný prístup k jednotkám najznámejších výrobcov. Naši odborníci kontrolujú a pripravujú pre Vás motory strojov Case, Caterpillar, Cummins, Daewoo, Daf, Detroit Diesel, Deutz, Fiat, Fiat Hitachi, Fiat Iveco, Hanomag, Isuzu, Iveco, Jondil, Komatsu, Leyland, Liebherr, Mack, Man, Mercedes, Mitsubishi, Perkins Renault, Scania, Steyer, Utb, Volvo, Yanmar a Zetor.

V ponuke firmy WIBAKO nájdete nové a použité jednotky, rovnako ako aj jednotky po komplexnej generálnej oprave. Využívame najmodernejší dynamometer v Poľsku, vďaka ktorému môžu naši odborníci určiť  správne pracovné parametre motorov s neobyčajnou presnosťou. Z hľadiska našich zákazníkov je to veľmi dôležité, nakoľko získavajú záruku, že vybrali výrobok otestovaný a plne funkčný. 

WIBAKO mieri vysoko. Našu kvalitu oceňujú nielen poľskí, ale aj zahraniční zákazníci s veľmi náročných trhov. Pohonné jednotky dodávame firmám z USA, Austrálie, Brazílie, Malajzie a Afriky. Naše motory nepoznajú žiadne hranice.


Verifikácia spaľovacích motorov vo firme WIBAKO

Firma WIBAKO svojim zákazníkom vždy ponúka riešenia šité na mieru ich potrebám a možnostiam. Neexperimentujeme s kvalitou,

a preto vykonávame profesionálne opravy motorov v súlade s našimi skúsenosťami a na báze dôkladnej analýzy aktuálneho stavu danej jednotky.

Opravu vždy začíname kontrolou vnútra motora - rozoberáme ho na jednotlivé časti a každý prvok dôkladne čistíme. Naši špecialisti sú už vtedy schopní zhodnotiť mieru opotrebovania jednotlivých komponentov a rozhodnúť, ktoré časti bude treba vymeniť. Zvlášť starostlivo kontrolujeme:

 • stupeň opotrebovania hlavy (stav ventilov, stav ventilových pružín, stav vedenia, kontrola tesnosti hlavy)
 • stupeň opotrebovania zdvíhadiel ventilov, zdvíhacích tyčiek a vahadiel
 • stupeň opotrebovania vložiek
 • stupeň opotrebovania piestov
 • stupeň opotrebovania ojníc 
 • stupeň opotrebovania kľukového hriadeľa (kontrola oválu, posúdenie výskytu trhlín)
 • stupeň opotrebovania rozvodu
 • stupeň opotrebovania vstrekovačov
 • kontrola bloku, posúdenie výskytu trhlín
 • kontrola turbodúchadla
 • kontrola olejového čerpadla

Firma WIBAKO berie zodpovednosť za odborne vykonanú prácu našich špecialistov, preto dôveryhodnú ponuku na opravu motoru predkladáme vždy až po ukončení verifikácie stavu danej jednotky. 

Zákazník, ktorý si u nás objedná opravu motora, nemusí v súvislosti s analýzou stavu motora hradiť žiadne dodatočné poplatky. Pokiaľ sa zákazník rozhodne od opravy odstúpiť, hradí len náklady spojené s verifikáciou. 
                                                                                       

Oprava spaľovacieho motora vo firme WIBAKO

Firma WIBAKO svojim zákazníkom zaručuje, že po odbornom vykonaní opravy motora dôjde k obnoveniu jeho originálnych výrobných parametrov. Naši odborníci vymenia v pohonnej jednotke všetky opotrebované prvky, ktoré nie je možné repasovať. Pôsobíme komplexne a s dôrazom na kvalitu, preto je schéma opravy dosť rozsiahla a zahŕňa:

 • vloženie nových hlavných a kľukových panví a vymedzovacích podložiekblok silnika
 • vloženie nových piestových krúžkov
 • inštaláciu nových tesniacich krúžkov
 • zábeh sediel ventilov a ich nastavenie
 • výmenu koncoviek vstrekovačov
 • výmenu olejových filtrov
 • výmenu palivových filtrov
 • výmenu piestov a piestových vložiek
 • výmenu sediel ventilov
 • frézovanie bloku pre piesty nadmerných veľkostí
 • brúsenie kľukového hriadeľa
 • sústruženie hlavy

 

Naši technici okrem toho vždy vyregulujú vôľu ventilov, uhol predstihu zapaľovania a čerpadla vstrekovača. Motor sa po vykonanej oprave dodatočne kontroluje na dynamometri. Opis našej stanice na diagnostiku dieselových motorov môžete nájsť na odkaze dynamometer firmy Wibako.

Firma WIBAKO neustále spolupracuje aj so skúsenými a renomovanými firmami, ktoré sa zaoberajú repasovaním motorového príslušenstva. Ak je nutné opraviť také prvky ako turbodúchadlo, štartér, vodné čerpadlo alebo čerpadlo vstrekovačov - našim zákazníkom poskytujeme pomoc a nižšie náklady na repasovanie.

Opravy čerpadiel a hydraulických motorov

Vo firme WIBAKO vieme, že vyžadujete od nás stále viac a viac. To je dôvod, prečo neustále rozširujeme našu ponuku. Špecializujeme sa na hydraulické systémy, a predovšetkým na výkonovú hydrauliku. Našim zákazníkom poskytujeme overené profesionálne repasované časti strojov, napr. hydraulické čerpadlá, motory pre jazdu a otáčky, servomotory, rozvádzače a deliče.

Záleží nám na dobrej povesti značky WIBAKO, preto sa spoliehame výhradne na originálne komponenty výkonovej hydrauliky, ktoré získavame z demontáže stavebných strojov popredných výrobcov. Pre našich zákazníkov je to veľmi dôležité - zakúpením takéhoto náhradného dielu získavajú záruku, že je pre stroj ideálny, vďaka čomu neriskujú problémy súvisiace s montážou, prípadne neskoršou prevádzkou. Každá časť, ktorá sa dostane do nášho skladu, je dôkladne kontrolovaná z hľadiska jej prevádzkyschopnosti. Obzvlášť starostlivo hodnotíme stav hydraulických čerpadiel a motorov - otvárame ich a následne ich jednotlivé časti diagnostikujeme. Pri opravách hydraulických komponentov používame výlučne originálne náhradné diely.

Opravy hydraulických čerpadiel a motorov

Vo firme WIBAKO vieme, že vyžadujete od nás stále viac a viac. To je dôvod, prečo neustále rozširujeme našu ponuku. Špecializujeme sa na hydraulické systémy, a predovšetkým na výkonovú hydrauliku. Našim zákazníkom poskytujeme overené profesionálne repasované časti strojov, napr. hydraulické čerpadlá, motory pre jazdu a otáčky, servomotory, rozvádzače a deliče.

Ako opravujeme hydraulické čerpadlá a motory?

Vždy...
...profesionálne 
...v súlade s našimi dlhoročnými skúsenosťami
...pomocou najmodernejších nástrojov
...na základe poznatkov nášho kvalifikovaného personálu
...s využitím najlepších originálnych dielov

Firma WIBAKO má rozsiahle skúsenosti v oblasti profesionálnych opráv komponentov výkonovej hydrauliky stavebných strojov, predovšetkým hydraulických čerpadiel a motorov takých výrobcov, ako Rexroth, Hydromatik, Kawasaki, Linde, Liebherr či Caterpillar.

K oprave komponentu pristupujeme vyzbrojení vedomosťami o aktuálnom stave zariadenia. Je to naše nemenné pravidlo, nakoľko verifikácia stavu zariadenia je pre našich zákazníkov zárukou, že im ponúkneme primeranú a slušnú cenu a stanovíme skutočnú dobu trvania opravy.

Porozprávajme sa o tom, čo ešte môžeme pre Vás urobiť. Budeme nesmierne radi, ak nás budete kontaktovať, či už telefonicky, alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Podrobnosti ponuky Vám predložíme ešte v ten istý deň!

Mobilná služba

Ponúkame služby pre overovanie a opravy spaľovacích motorov Deutz, Cummins a hydraulických čerpadiel a motorov používaných v stavebníctve. S dlhoročnými skúsenosťami v odbore sa môžeme pochváliť kvalifikovaných pracovníkov, poskytovania služieb v profesionálnym spôsobom.

Vzhľadom k rastúcim požiadavkám na špecializáciu na oddelili dva samostatné semináre. Jedným z obchodovania s predmetom spaľovacích motorov, druhý - prvky hydrauliky (čerpadiel a hydromotorov).

Základom dobrom stave dôkladné overenie.

Snažíme sa, aby naše služby spĺňajú najvyššie štandardy. Vzhľadom na to, že pre každú zložku podmienkach, v ktorých do práce - a tým - techniczne ich stav sa môže líšiť drasticky každá položka je prijatá na opravu musí byť overená. Až po kontrole technického stavu komponenty, sme schopní poskytnúť informácie o možných nákladov na renováciu.

Ostatné služby

Ostatné služby